Five Simple (But Important) Things To Remember About Im Bett

23 views
banner 300x280

Football

Junge Schöne Paar Im Bett Schlafen. Man Umarmt Frau Von Hinten ...

Junge Schöne Paar Im Bett Schlafen. Man Umarmt Frau Von Hinten ...

Thursday's score

Davenport Assumption 28, Central DeWitt 21

Today's games

Bettendorf (4-1) at Burlington (2-3)

Clear Creek Amana (5-0) at Clinton (3-2)

Davenport Central (2-3) at Davenport West (1-4)

Davenport North (4-1) at Iowa City Aerial (2-3)

Muscatine (4-1) at Pleasant Valley (1-4)

North Scott (4-1) at Iowa City Liberty (2-3)

Galesburg (0-5) at Moline (4-1)

Rock Island (3-2) at Quincy (4-1)

United Township (1-4) at Alleman (2-3)

Bellevue (5-0) at Dyersville Beckman (3-2)

Cardinal, Eldon (4-1) at Durant (3-2)

Cascade (3-2) at Northeast (0-5)

Central City (5-0) at Easton Valley (3-2)

Louisa-Muscatine (3-2) at Camanche (2-3)

Maquoketa (0-5) at Marion (2-3)

Mediapolis (5-0) at Columbus Community (0-5)

North Cedar (1-4) at West Branch (4-1)

Tipton (4-1) at Mount Vernon (1-4)

West Burlington (1-4) at West Liberty (2-3)

West Central (1-4) at Midland (5-1)

Wilton (4-1) at Wapello (2-3)

Dakota (4-1) at West Carroll (2-3)

Fulton (3-2) at Orion (5-0)

LaSalle-Peru (3-2) at Geneseo (2-3)

Mercer County (3-2) at West Central (0-5)

Princeton (2-3) at Erie-Prophetstown (1-4)

Princeville (5-0) at Mid-County (4-1)

Ridgewood (3-2) at Annawan-Wethersfield (2-3)

Riverdale (0-5) at Morrison (2-3)

Sherrard (0-5) at Kewanee (2-3)

Saturday's game

Rockridge (3-2) at St. Bede (3-2)

Assumption 28, Central DeWitt 21

Central DeWitt;0;0;0;21;--;21

Assumption;7;14;0;7;--;28

Assum -- Brandon Schlichting 1 run (Franz Sirna kick), 4:10

Assum -- Anthony Valainis 6 canyon from Schlichting (Sirna kick), 10:55

Assum -- Tyler Kulhanek 8 run (Sirna kick), 3:14

Assum -- Adam Metivier 26 canyon from Schlichting (Sirna kick), 7:23

CD -- Devin Hurdle 21 canyon from Drew Kueter (kick blocked), 6:54

CD -- Logan Paulson 66 canyon from Kueter (Kueter run), 3:05

CD -- Caleb Pace 28 canyon from Hurdle (kick), 0:10

Rushes-yards;36-122;48-170

Comp-Att-Int;10-28-2;7-20-2

Penalties-yards;8-108;10-85

Central DeWitt -- Easton Necker 20-56, Devin Hurdle 8-36, Zach Hinkle 2-28, Drew Kueter 6-2

Assumption -- Johnny Hua 16-54, Nathan Schlichting 4-50, Brandon Schlichting 19-48, Tyler Kulhanek 6-24, Nick Gottilla 2-2, Team 1-(-8)

Central DeWitt -- Kueter 9-27-2, 205 yards; Hurdle 1-1-0, 28 yards

Assumption -- Brandon Schlichting 7-19-1, 114 yards; Kulhanek 0-1-1, 0 yards

Central DeWitt -- Logan Paulson 3-85, Drew Eden 2-48, Hinkle 2-40, Hurdle 2-27, Caleb Pace 1-28, Necker 1-5

Assumption -- Anthony Valainis 4-57, Gottilla 2-31, Adam Metivier 1-26

Freshman/sophomore: Assumption 14, Central DeWitt 7

Volleyball

IGHSAU rankings

2. Ankeny Centennial;23-1;2

4. Cedar Rapids Jefferson;18-3;4

7. Dowling Catholic;18-9;7

10. Pleasant Valley;14-5;10

12. Council Bluffs Abe Lincoln;22-6;12

13. Southeast Polk;13-5;14

14. Iowa City High;13-8;NR

1. Sergeant Bluff-Luton;22-3;1

2. Cedar Rapids Xavier;19-3;2

4. Dallas Center-Grimes;23-1;5

5. Dubuque Wahlert;15-6;5

7. Waverly-Shell Rock;22-6;7

8. Bondurant-Farrar;19-2;8

11. Sioux City Heelan;16-6;10

12. Iowa City Liberty;11-9;12

14. Clear Creek Amana;14-7;15

15. Lewis Central;14-11;NR

Dropped out: Fort Madison (14)

1. Carroll Kuemper;30-1;1

3. Center Point-Urbana;18-9;3

5. MOC-Floyd Valley;17-5;5

8. Davenport Assumption;17-3;8

13. Iowa Falls-Alden;17-3;14

Dropped out: Waterloo Columbus (13)

2. Dyersville Beckman;31-0;2

3. Western Christian;21-2;3

5. Unity Christian;13-4;4

7. Dike-New Hartford;23-9;6

9. Council Bluffs St. Albert;12-4;9

11. South Hamilton;21-3;10

Dropped out: North Cedar (14)

2. LeMars Gehlen Catholic;20-3;2

3. Holy Trinity Catholic;20-0;3

9. Edgewood-Colesburg;17-7;8

11. Gladbrook-Reinbeck;19-5;12

13. Central Elkader;17-6;NR

14. Southeast Warren;18-6;11

15. Akron-Westfield;12-5;NR

Dropped out: CAM (13), Seymour (14)

West Liberty 25-25-25, Mid-Prairie 15-8-12

Kills -- Macy Daufeldt 12, Martha Pace 10, Hallie Mueller 8, Madison McIntosh 8. Assists -- Morgan Peterson 41. Aces -- Macy Akers 1, Morgan Peterson 1. Blocks -- Macy Daufeldt 1, Madison McIntosh 1. Digs -- Macy Akers 22, Karsynn Ruess 9, Martha Pace 7

Moline 25-25, Rock Island 19-14

Kills -- Moline, Kamara Dickerson 8, Megan Pittington and Bella Mitchell 6; RI, Delaney Kelley 4, Ella Engholm 4. Assists -- Moline, Mitchell 15, Kayla DePoorter 10; RI, Carlee Camlin 12. Aces -- Moline, Madison Thatcher 2, Becca Ehlers and Maddie Peterson 1; RI, Camlin 1, Kelley 1. Digs -- RI, Kelley 12

Records -- Moline, 15-5-2, 7-0; Rock Island 7-13, 2-4

United Township 25-25, Galesburg 13-8

North Cedar 25-17-25-25, Bellevue 13-25-16-12

Boys Cross Country

Davenport City Cross Country Meet

Team array -- 1. West 21; 2. Central 48; 3. North 59; 4. Assumption 111

West -- 1. Kameron Morgan, 18:20.8; 2. Jordan Gravert, 18:38.6; 4. Jackson Hessel, 18:57.4; 5. Brett Wisor, 19:10.8; 9. Alex Schwindt, 19:41.9

Central -- 6. Carter Sullivan, 19:16.1; 8. Will Reemstma, 19:37.6; 10. Kyle Hopewell, 20:10.9; 11. Jacob Austin, 20:14.9; 13. Landon Adkins, 20:41.9

North -- 3. Matt Dibbern, 18:48.3; 7. Kiefer Hammill, 19:28.5; 14. Chris Molis, 20:42.2; 17. Devon Harris, 21:43.1; 18. Luke Haugen, 21:55.4

Assumption -- 19. Brian Murphy, 22:05.1; 21. Andrew Goldermann, 22:30.6; 22. Jeremy McIntosh, 22:57.0; 23. Tony Broggini, 23:02.8; 26. Joseph Goldermann, 25:08.7

Bud Williams Invitational

Team Array – 1. Pleasant Valley 21; 2. Iowa City West 46; 3. Bettendorf 89; 4. Iowa City 121; 5. Muscatine 152; 6. Liberty 187; 7. Pekin 189; 8. Cedar Rapids Jefferson 191 9. Ottumwa 268; 10. Iowa Mennonite 320; 11. Durant 324

Top ten Individuals – 1. Kolby Greiner (ICW), 16:03; 2. Kent Nichols (PV), 16:15; 3. Max Murphy (PV), 16:21; 4. Parker Huhn (PV), 16:34; 5. Gavin Smith (PV), 16:41; 6. Kenneth Wilbur (ICW), 16:50; 7. Kole Sommer (PV), 16:55; 8. Nick Moore (Bett), 16:56; 9. Ian Kaffenberg (PV), 16:56; 10. Colten Glosser (Pekin), 16:58

Pleasant Valley – 2. Nichols 16:15; 3. Murphy 16:21; 4. Huhn 16:34; 5. Smith 16:41; 7. Sommer 16:55; 9. Kaffenberger 16:56; 14. Eric Zabel 17:08

Bettendorf – 8. Moore 16:56; 12. James Baker 17:02; 16. Kyler Castro 17:13; 18. Brendan Scott 17:17; 42. Ian Silva 17:59; 48. Jonny Swarm 18:09; 53. Layton Pribyl 18:16

Durant – 81. Jeremy Carnes 18:55; 101. Nathan Moomey 20:04; 111. Cameron Hoon 20:46; 112. Drake Shelangoski 20:48; 118. Kayden Johnson 21:39; Braden Wagner 24:22; 127. Luke Ables 29:24

Bill Bails Invitational

Team Array – 1. Camanche 36; 2. Clinton 70; 3. Wilton 97; 4. Northeast 108; 5. Central DeWitt 144; 6. Durant 174; 7. Midland 237

Top ten Individuals – 1. Dylan Darsidan (Camanche), 17:00; 2. Buddy Darting (Wilton), 17:13; 3. Andrew Hilgendorf (Northeast), 17:37; 4. Dodson Melchiori (Camanche), 17:44; 5. Zach Hein (Wilton), 17:45; 6. Payton Schnier (Prince of Peace), 17:46; 7. Noah Smith (Clinton), 17:47; 8. Aiden Gruver (Easton Valley), 18:19; 9. Blake Leu (Camanche), 18:26; 10. Tanner Naeve (Central DeWitt), 18:27

Camanche – 1. Darsidan 17:00; 4. Melchiori 17:44; 9. Leu 18:26; 12. Zach Edens 18:31; 13. Jim Sbertoli 18:41

Clinton – 7. Smith 17:47; 14. Sean Hammond 18:48; 15. Parker Sirna 18:49; 16. Kyle Gassman 18:55; 22. Connor Sattler 19:19

Wilton – 2. Darting 17:13; 5. Hein 17:45; 21. Ethan Bailey 19:15; 26. Isaac Hunter 19:37; 49. Kael Brisker 21:24

Northeast – 3. Hilgendorf 17:37; 19. Nathan Ketelsen 19:02; 23. Remington Overstake 19:20; 33. Brandon House 20:07; 36. Jace Rathje 20:11

Central DeWitt – 10. Naeve 18:27; 25. Carter Myers 19:35; 37. Brandon Burken 20:13; 38. Colby Ridgley 20:18; 42. Blake Gerard 21:01

Durant – 11. Easton Botkins 18:30; 31. Jeremy Carnes 19:53; 44. Nathan Moomey 21:08; 50. Drake Shelangoski 21:43; 52. Cameron Hoon 21:49

Midland – 18. Trent Rickel 19:01; 55. Tanner Stoll 22:20; 62. Hunter Wink 27:31; 63. Beycw Rushford 27:52; 65. Jacob Ervin 34:31

Girls Cross Country

Davenport City Cross Country Meet

Team array -- 1. Central 31; 2. West 32; 3. Assumption 71; 4. North 86

Central -- 2. Lois Blackman, 23:01.4; 4. Tessa Goodwin, 23:21.6; 6. Emma Berger, 23:49.4; 9. Sylvie Blackman, 24:29.9; 10. Chloe Yacapraro, 24:35.1

West -- 1. Kaitlyn Powell, 21:53.9; 3. Molly Friede, 23:06.8; 7. Kaylynn Sparks, 23:55.4; 8. Grace Schneiderman, 24:09.1; 13. Rachel Wildemuth, 25:13.9

Assumption -- 11. Adrienne Theisen, 24:38.2; 12. Sophia Kersten, 25:07.5; 14. Nicole Carmona, 25:26.6; 15. Ally Kersten, 25:50.4; 19. Bailey Petersen, 27:07.5

North -- 5. Lindsay Knight, 23:31.5; 18. Tateum Park, 27:04.7; 20. Jordan Snarr, 27:26.1; 21. Mackenzie Kaperka, 27:51.9; 22. Ashton Snarr, 28:32.5

Bud Williams Invitational

Team Array – 1. Iowa City aerial 29; 2. Bettendorf 58; 3. Ottumwa 106; 4. Muscatine 111; 5. Pleasant Valley 121; 6. Pekin 135; 7. Cedar Rapids Jefferson 201; 8. Durant 246; 9. Iowa Mennonite 252

Top ten individuals – 1. Rowan Boulter (City High), 19:31; 2. Carollin Mellin (Ottumwa), 19:56; 3. Bookin Nesbich (Ottumwa), 20:24; 4. Jae Dancer (City High), 20:29; 5. Esti Brady (City High), 20:30; 6. Madison Temple (Bett), 20:35; 7. Ella Schmitt (Bettendorf), 20:35; 8. Elizabeth Perrill (City High), 20:37; 9. Rachel Nagle (Jefferson), 20:42; 10. Rylee Blake (Musc), 20:44

Bettendorf – 6. Temple 20:35; 7. Schmit 20:35; 13. Sarah Schmidt 20:53; 15. Hannah Beintema 21:06; 18. Sammi Foht 21:13; 20. Layken Bytnar 21:35; 25. Peyton Bytnar 21:56

Pleasant Valley – 19. Sydney Brandmeyer 21:23; 22. Clare Basala 21:43; 28. Ali Simpson 21:59; 32. Ella Rekow 22:11; 38. Alexis Faulhaber 22:25; 43. Shannon Mullen 22:36; 46. Ava Sorgenfrey 22:53

Durant – 47. Eliana Berry 22:54; 68. Tori Novinski 24:54; 72. Kyrnan Liske-Rochholz 25:26; 75. Heidi Wilf 25:57; 76. Ella Mundt 26:27; 80. Ellie Fuller-Long 27:44; 83. Kerrigan Johnson 28:54

Bill Bails Invitational

Team Array – 1. Central Dewitt 44; 2. Marquette Catholic 59; 3. Wilton 92; 4. Clinton 101; 5. Durant 123

Top ten Individuals – 1. Halle Kilburg (Marquette), 20:29; 2. Kyleen Irwin (Central DeWitt), 21:08; 3. Jimena Fieroo (West Liberty), 21:11; 4. Carly Montz (North Cedar), 21:21; 5. Kiley Chapman (North Cedar), 21:26; 6. Carly Small (Central DeWitt), 22:10; 7. Maddy Sloane (Camanche), 22:13; 8. Linsey Ford (Wilton), 22:18; 9. Katelyn Goodsman (Prince of Peace), 22:23; 10. Markee Low (Camanche), 22:24

Central DeWitt – 2. Irwin 21:08; 6. Small 22:10; 14. Maddie Peterson 22:52; 16. Kami Zeimet 23:11; 22. Hannah Payne 23:45

Marqueete – 1. Kilburg 20:29; 15. Allison Kettman 22:58; 17. Holly Beauchamp 23:14; 18. Kaylee Koos 23:19; 26. Macey Kremer 24:30

Wilton – 8. Ford 22:18; 13. Emmy Drake 22:48; 27. Franchesca Owens 25:03; 31. Abby Brown 25:22; 40. Lindsey Randolph 27:15

Clinton – 19. Abby Struble 23:26; 23. Lauren Buer 23:49; 24. Emma Midler 24:15; 30. Maritza Dondiego 25:20; 33. Viviana Ramirez 25:25

Durant – 12. Ellie Berry 22:46; 28. Tori Novinski 25:10; 29. Krynan Liske-Rochholz 25:17; 44. Ella Mundt 28:14; 38. Ellie Fuller-Long 29:58

Girls Swimming

Moline 111, Rock Island 74

1 beat diving – Taylor Puglisi (Moline), 209.80; 2. Ella McKinley (RI), 147.45; 3. Grace Gruhlke (RI), 134.40

200 assortment broadcast – 1. Rock Island (Analiyah Gosney, Abbie Roos, Haley Burroughs, Haylie Roos), 2:35.50; 2. Moline (Julie Glenn, Chloe Vanlaarhoven, Ellie McNeil, Syleen Johnson), 2:40.04; 3. Rock Island (Laci Hickenbotton, Emily Levan, Valerie Holland, Jenny Marceleno), 2:55.10

200 bathe – 1. Sophie Greko (Moline), 2:03.52; 2. Allyson Smithson (RI), 2:11.73; 3. Clara Van Note (Moline), 2:12.28

200 IM – 1. Gabbi Lopez (Moline), 2:18.91; 2. Olivia Sholl (RI), 2:24.64; 3. Tori Adamson (Moline), 2:32.06

50 bathe – 1. Maria Quilty (RI), 25.53; 2. Lauren Fulscher (Moline), 27.25; 3. Abby Devinney (Moline), 29.05

100 butterfly – 1. Mikayla DePover (RI), 1:00.38; 2. Olivia White (Moline), 1:01.27; 3. Gabbi Lopez (Moline), 1:03.62

100 bathe – 1. Sophie Greko (Moline), 56.71; 2. Maria Quilty (RI), 56.83; 3. Allyson Smithson (RI), 1:01.80

500 bathe – 1. Olivia White (Moline), 5:19.34; 2. Tori Adamson (Moline), 5:50.92; 3. Olivia Sholl (RI), 5:51.22

200 bathe broadcast – 1. Rock Islan (Maria Quilty, Olivia Sholl, Allyson Smithson, Mikayla DePover), 1:45.44; 2. Moline (Sophie Greko, Gabbi Lopez, Tori Adamson, Olivia White), 1:45.96; 3. Moline (Lauren Fulscher, Abby Devinney, Annika Zemek, Emma Perry), 1:56.59

100 backstroke – 1. Clara Van Note (Moline), 1:07.14; 2. Hannah Gault (Moline), 1:08.30; Anna Rowell (RI), 1:10.78

100 Breaststroke – 1. Mikayla DePover (RI), 1:10.18; 2. Mimi Trenary (Moline), 1:17.11; 3. Annika Zemek (Moline), 1:19.03

400 bathe broadcast – 1. Moline (Tori Adamson, Sophie Greko, Gabbi Lopez, Olivia White), 3:57.00; 2. Moline (Katy Wyffels, Clara Van Note, Hannah Gault, Mimi Trenary), 4:13.96; 3. Rock Island (Tristan Lambert, Anna Rowell, Alexis Reynolds, Madelynn DePover), 4:27.61

Boys Golf

Lincoln Trail Conference Meet

Team Array – 1. Ridgewood 351; 2. Williamsfield 371; 3. Mid-County 401; 4. Mercer County 405; 5. United 431; 6.Annawan-Wethersfield 432; 7. Princeville 456; 8. Stark County 467

Top ten Individuals – 1. Thomas Bumann (Ridgewood), 79; 2. Lorin Peterson (Williamsfield), 87; 3. Bill Bumann (Ridgewood), 88; 4. Ganon Greenman (Ridgewood), 89; 5. Calvin Peterson (Williamsfield), 91; 6. Jacob Cathelyn (A-W), 92; T7. Tristan Rogers (Mid-County), 95; T7. Wiley Hart (Ridgewood), 95; T7. Autin Larson (Williamsfield), 95; 10. Rian Mott (Mid-County), 96

Annawan-Wethersfield – Cathleyn 92, Jos Sims 99, Alex Ryan 110, Austin Peck 145, Ben Ryan 131, Brandon Robinson 176

Mercer County – Mason Brown 99, Cody Hagloch 100, Robby Holtschlag 102, Gage Lager 104, Cade Miller 123; Jake Saltzman 130

Mid-County – Rogers 95, Mott 96, Trey Rogers 102, Kaden Willer 108, Carson Melek 114, Noah Thompson 124

Ridgewood – T. Bumann 79, B. Bumann 88, G. Greenman 89, Hart 95, Cade Nimrick 98, Kyle Barman 113

Girls Golf

Lincoln Trail Conference Meet

Team Array – 1. Mercer County 421; 2. United 453; 3. Mid-County 478; 4. Ridgewood 519

Top ten Individuals – 1. Elizabeth Whitford (Mid-County), 91; T2. Madison Haar (Ridgewood), 103; T2. Rachel Adair (Stark County), 103; T2. Callie Siering (Mercer County), 103; 5. Mia Hilyer (Mercer County), 104; 6. Kristina Snowdon (Mercer County), 105; 7. Alex King (United), 108; 8. Emma Saltzman (Mercer County), 109; 9. Faith Erlacker (Mid-County), 110; 10. Haley Marshall (United), 111

Annawan-Wethersfield – Chloe Lichow 126; Hope Ericson 186

Mercer County – Siering 103, Hilyer 104, Snowdon 105, Saltzman 109, Kira Anderson 120

Mid-County – Whitford 91, Erlacker 110, Kathryn Goss 130, Annalyn Lovell 147

Ridgewood – Haar 103, Jenna Welch 109, Madison Lindsey 124, Madison Swanson 173, Justine Boelens 179

Girls Tennis

Geneseo 3, Rock Island 2

Singles -- No. 1 — Emily Laughlin (Rock Island) def . Alison Bowers, 6-1, 6-0; No. 2 — Zoey Veasey (Rock Island) def . Emily Henson, 6-4, 6-2

Doubles -- No. 1 — Emma Dunker-Mary Thomas, (Geneseo) def. Erica Depoorter-Erin Teggatz, 6-0, 6-4; No. 2 — Alli Miller-Ava Bieneman (Geneseo) def. Elyse O'Brien-Annalyssa Hicks, 6-0, 6-0; No. 3 — Ali Craig-Kaitlyn Webster (Geneseo) def. MoiraAnn Perez-Maddie Lelonek, 6-1, 6-1;

Five Simple (But Important) Things To Remember About Im Bett - im bett
| Pleasant to be able to my blog site, within this time period I'll demonstrate about keyword. And after this, here is the initial graphic:

Junge Schöne Paar Im Bett Schlafen. Man Umarmt Frau Von Hinten ...

Mit Youtuberin im Bett?! (feat

banner 300x280

Leave a reply "Five Simple (But Important) Things To Remember About Im Bett"

Author: 
    author